
Førsnakk om begjær med Sissel Gran
I forestillingen En sporvogn til begjær har regissør Kjersti Haugen latt seg inspirere av boken Men størst av alt er begjæret, skrevet av psykolog, samlivsekspert og forfatter Sissel Gran. Derfor er det med stor glede vi inviterer publikum til en samtale mellom Gran, Haugen og teatersjef ved Trøndelag Teater, Elisabeth Egseth Hansen i Teatergata 13. mai kl. 18- 18.45. Forestillingen begynner kl. 19, slik at alle som ønsker det, kan gå rett inn på Hovedscenen etter samtalen.
Begjær har alltid vært en drivkraft i oss mennesker. Det har fylt oss med et lystbetont pågangsmot til å utforske, erobre og elske. Samtidig har begjæret en mørk og mektig side som kan ta oss bort fra alt vi holder høyt – også den vi elsker. Kan vi bli bedre rustet til å håndtere begjæret vårt ved å hente det frem i lyset og erkjenne dets eksistens? Er det mulig å eie sitt begjær?
I Men størst av alt er begjæret utforsker Gran begjærets psykologi – som en indre drivkraft, som forelskelse, skaperglede og intens tiltrekning, men også som noe som kan sette oss ut av spill når det dukker opp på feil tid og sted. Hun belyser begjærets paradokser: At vi både trekkes mot det trygge og kjente, og samtidig fascineres av det fremmede og farlige.
Det blir en inspirerende samtale om menneskets dype lengsler, kraften i begjær – og hvordan dette tematiseres i Tennessee Williams’ klassiker.
Billett til førsnakket koster 100 kroner. Det er få billletter, så sikre deg plass i Teatergata raskt. Billetter til forestillingen kjøpes separat.

